Zarządzanie ryzykiem z Bitdefender Gravity Zone

Share via:

admin_ka3system

W lipcu 2019 roku aktywowaliśmy nową funkcjonalność dla naszych klientów i oczywiście nas samych tj. Bitdefender – Risk Managment. Co to jest ? 

W skrócie to panel do szybkiej analizy znanych ryzyk na wszystkich jednostkach chronionych przez GravityZone Bitdefender. Za jego pomocą widzimy : ilość komputerów i serwerów chronionych, wyliczenie stopnia ryzyka zagrożeń dla całej sieci (wskaźnik procentowy, wizualny – kolor i podsumowanie stopnia zagrożenia), podział na systemy operacyjne oraz podział na typy – serwery i komputery. Oczywiście najważniejsze są panele pokazujące wystąpienia ryzyk (szczegółowe) wraz z opisem i panel pokazujący punktację per urządzenie. W panelach widzimy również wykresy trendów, więc możemy na bieżąco śledzić stopień zagrożeń. 

Każde urządzenie ma opisane podatności i jest możliwa częściowa automatyczna ich naprawa, pozostałych korekt w systemach należy dokonać samodzielnie. Do każdej z nich istnieje opis oraz link do rozwiązania. 

Dzięki takiej funkcjonalności podnosimy poziom bezpieczeństwa sieci i komputerów, spełniamy ustawowy obowiązek RODO oraz oczywiście możemy spać spokojniej. 

 

Leave a Comment